Antalya’dan Metal Grubu ANGONA’dan Demir Demirkan Cover’ı!

Türlerini ”Symphonic Alaturka Metal” olarak adlandıran, Antalya’dan başarılı bir Metal grubu olan ANGONA 3. albümden uzun bir zaman sonra sessizliğini bir DEMİR DEMİRKAN cover’ı ile bozdu! Bizce tam tadında olmuş. Sizin beğeninize sunuyoruz…

Grubu yakından tanıyalım:

2007 yılında şuanki grup elemanlarından, Utku Arslan’ın temellerini attığı Langona grubu çalışmalarına başlamıştı.
Langona , Melodic Death Metal ve Thrash Metal tarzlarında birçok konser ve festivalde yer almıştı.Rock’n Antalya’da Hayko Cepkin, Teoman,Duman,Emre Aydın,Makine ve Rock Me Festivalinde Ogün Sanlısoy gibi isimlerle aynı sahneyi paylaştı.
2009 yılında Goodmorning Darkness adlı demo albümünü yayınlayan Langona, çeşitli sorunlardan dolayı albüm çıkmasından kısa bir süre sonra müzikal çalışmalarına ara vermek zorunda kaldı.
Grup, 2011 yazında yeni bir oluşuma girerek, yeni isim, yeni grup elemanları ve yeni tarzıyla Angona ismiyle çalışmalarına yeniden başladı. Bu yeni oluşumun içinde yer alan öğeler içerisinde senfoni orkestrası ve çeşitli türk sazları yer almaktadır. Bu yeni oluşumda yer alan müzisyenler;D.Ozan soyulmaz(Davul),B.Onur Soyulmaz(Gitar),Eren Yılan(Bas Gitar), eski grup elemanlarından Utku Arslan(Vokal), Mert Köseoğlu (Gitar) ve Emrecan Özkalay(Klayve)’dı.

2015 yılına geldiğimiz zaman içerisinde Angona 3. E.P’si olan “Tanzimat” ‘ ı yayınladı. Tanzimatı yayınladıktan kısa bir süre sonra özel durumlarından dolayı Eren Yılan ve Mert Köseoğlu grup çalışmalarına katılamadı. Şu an aktif olarak Gökhan AK (Gitar) ve Bilge ÖZCE (Bas Gitar) grupta yer almaktadır.

ANGONA’ya Facebook Sayfalarından Ulaşabilir ve Takip Edebilirsiniz: https://www.facebook.com/AngonaTR

0
Paylaşım
0
About Burak Gazioğlu 95 Articles
Müzisyen ve aynı zamanda 2009 Metal Forever kuruluş tarihinden bu yana kendini Metal müziğe adamış bir insan.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*