İsveçli Nazif Metal Grubu Lake of Tears

 Lake of Tears, İsveçli progressive/gothic/doom metal topluluğudur. Özellikle sonbahar aylarında dinlemenizi şiddetle önermekteyim. Gerek kullandığı enstrümanlar olsun gerek Daniel abimizin vokali olsun bizi büyüleyici ve bi o kadarda hüzünlü atmosferine sokmakta. Lake of Tears denilince direk akıllara “Forever Autumn” gelmesine şaşırılmamalı. Sonbaharın kendine has o yalnızlık ve hüzünü böyle etkileyici işliyen görmedim.Şuan bu satırları yazarken favori şarkım olan Forever Autumn albümünden To Blossom Blue çalıyor ve beni yine o büyüleyici enstrümanları ile etkilemekte…

 

 

 

Gelelim biraz işin ansiklopedik kısmına 1992 yılında Daniel Brennare, Jonas Eriksson, Mikael Larsson ve Johan Oudhius adlı müzisyenlerin Death Metal‘i bırakarak, başka müzik türleri arayışı sonucunda bir araya gelmeleri ile kurulmuş bir gruptur. Üyeler bir araya geldiği anda ilk olarak bir demo kaydetmeye karar verir ve bunun sonucunda üç şarkılık bir demo kaydı yapılır. Kaydedilen demo albüm, Black Mark Productions adlı müzik yapım şirketinin o kadar ilgisini çeker ki, grupla bir sözleşme imzalamaya karar verirler ve böylece ilk albüm için çalışmalara başlarlar.

1994 yılında grup,toplam sekiz şarkıdan oluşan “Greater Art” adlı debut albümlerini tamamlayarak piyasaya sürerler. Greater Art albümünü, 1995 yılında tamamlanan ve toplam dokuz şarkıdan oluşan “Headstones” albümü izler. Tüm bunlardan sonra, grup bitmek bilmeyen bir Avrupa turnesine çıkar ve 1996 yılında Jonas Eriksson isimli gitaristi üzücü bir şekilde kaybederler.

 

 

Üçüncü albümleri olan “Crimson Cosmos” 1997 yılında yayınlanır ve metal çevrelerince büyük bir ilgi görerek, başarılı
olur. Progressive Metal tınılarını çok hissettiren bu albüm, dinleyiciler tarafından da çok beğenilir ve unutulmayanlar arasındaki yerini alır. Crimson Cosmos albümündeki asıl kilit kişi, fazla göz önünde bulunmayan Christian Saarinen dir. Çünkü albümde kullanılan klavye partisyonlarının bir çoğunda onun emeği vardır.

1999’da grup “Forever Autumn” adlı albümünü yayınlar, bu albümde bulunan “So Feel Autumn Rain” adlı parça, birçok kişiyi etkiler ve grubun en sevilen şarkıları arasındaki yerini almasını sağlar.

2001 yılına gelindiğinde,grup içindeki kişisel problemler yüzünden dağılma kararı alınır ve grup bir süreliğine de olsa sessiz kalır. Ardından vokalist Daniel Brennare; grubun resmi sitesinden açıklama yaparak, grup üyeleriyle birlikte son bir albüm doldurmak istediğini söyler. Bunun üzerine tüm grup toplanarak, “Neonai” ismindeki beşinci stüdyo albümünü doldurur. Kısa süren ayrılıktan sonra, grup 2003 yılında tekrar bir araya gelir. 2004’te “Black Brick Road” isimli albümü doldurarak Ağustos 2004’te piyasaya sürerler.

Diskografi : 

 • 1993 Lake Of Tears [Demo]
 • 1994 Greater Art
 • 1995 Headstones
 • 1997 A Crimson Cosmos
 • 1997 Lady Rosenred [EP]
 • 1999 Forever Autumn
 • 2002 The Neonai
 • 2004 Greatest Tears Vol. I [Compilation]
 • 2004 Greatest Tears Vol. II [Compilation]
 • 2004 Black Brick Road
 • 2007 Moons And Mushrooms
 • 2011 Illwill

 

 Lake of Tears Offical Page

 

 

cropped-1.png

0
Paylaşım
0
About Oğuzhan Dağdelen 16 Articles
Doom Metal düşkünü bir mahluk www.instagram.com/thurisaz_sdmf https://open.spotify.com/user/medlayff

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*