Kanada Soğuğunun Karanlık Esintisi Woods of Ypres

Woods of Ypres , Kanada’nın Ontario eyaletinden çıkmış işini  gayet sağlam ve etkileyici yapan bir Black/Doom metal grubudur. Şarkılarında kolay ritimler kullanmasına rağmen olağanüstü eserler ortaya çıkarmış gruptur. Kurucusu David Gold bir trafik kazasında hayatını kaybedince dağılmışlardır.

Grubun Kendine has bir ses icra etmesi çok ilgi çekmiştir. Bir çok Doom Metal Grubuna kıyasla oldukça farklı bir yapıda olduğunu söylemek zor olmaz fakat bu farklılık onları ileri taşımaya ve adlarını duyurmaya yetmiştir . Oldukça özel bir kitlesi vardır. 

Özellikle “Woods IV: The Green Album” albümünde ki melankolik gitar ve vokaller piyanolar, tam zamanında giren  brutal vokaller adeta insanı bağımlı ediyor . Hayranlara Woods of Ypres denilince hemen “Yeşilli albüm” denildiğini oldukça fazla duydum.

Diskografi:
  • Pursuit of the Sun & Allure of the Earth (2004, Krankenhaus Records)
  • Woods III: The Deepest Roots and Darkest Blues (2008, Krankenhaus Records)[12]
  • Woods IV: The Green Album (2009, Practical Art Records, Earache Records)
  • Woods 5: Grey Skies & Electric Light (2012, Earache Records)

 

 Grup Kurulduğundan itibaren oldukça üye değiştirmiştir . Şöyle bir zaman çizelgesi bulunmakta:

 

 Kısaca Woods of Ypres kendine özel atmosferi oluşturmayı başarmış ve David Gold’un o yumuşak bir o kadarda hırçın sesini dinleyicileri etkisi altında bırakmıştır . Son konserlerini 9 Haziran 2011’de Richmond, Virginia ‘da vermişlerdir.David Gold ve Joel Violette, Ağustos ayında, Goderich, Ontario’daki Beach Road Stüdyosun’ da Ağustos ayında  son stüdyo albümü Woods 5: Grey Skies & Electric Light’i kaydetti. Oldukça başarılı albümdür.21 Aralık 2011’de David Gold 31 yaşındayken bir otomobil ile çarpışarak öldü. Çok üzücü bir durumdur ki böyle bir ses bir daha gelmiycek ama bize bıraktıkları ile sonsuza dek yaşayacaktır. Son video kliplerinde de resmen kendi sonunu işlemiştir .


Sizleri bu harika eser ile baş başa bırakıyorum. Bir daha ki sefere görüşmek üzere Metal ile kalın esen kalın ! 

1

0
Paylaşım
0
About Oğuzhan Dağdelen 16 Articles
Doom Metal düşkünü bir mahluk www.instagram.com/thurisaz_sdmf https://open.spotify.com/user/medlayff

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*