Phil Anselmo’ya Tepkiler Büyüyor! Grubundan Ayrılmış Olabilir!

Phil Anselmo olayı Heavy Metal dünyasında çığ gibi büyümeye devam ediyor. En basitinden ünlü Metal grubu Machine Head üyesinin uzunca bir video çekip internette tepki olarak yayınlamış olmasıyla tepkiler devam ediyor. Phil Anselmo her ne kadar özür mektubu yazsa da, bir Down konserinin daha iptal edilmesi Anselmo’nun gruptan ayrılmış olabileceği veya ayrılabileceği ihtimallerini yükseltiyor.

Down’ın New Orleans’ta vereceği konser, mekânın şu açıklamasıyla iptal edildi:

“Phil Anselmo’nun Dimebash sırasındaki hareketlerinden dolayı DOWN’ın Civic’teki performansını iptal ettik. Hoşgörüsüz davranışlara müsamaha gösteremeyiz ve bu tarz davranışların konser salonumuzda ve şehrimizde bir yeri olamaz. Para iadeleri biletleri aldığınız yerlerden yapılabilir. Tüm biletlerin parasını geri vermenin yanı sıra, Civic olarak New Orleans Yahudi Vakfı’na da bağış yaparak toplumumuz için desteğimizi gösterdik.”

Phil Anselmo’nun özür mektubu ise şöyle:

İlgililerin dikkatine,

Dünyadaki her vatandaşın, nefret ve baskı olmadan, onurlu ve saygılı bir biçimde yaşamak konusunda vazgeçilmez bir hakkı vardır. Bunu şu anda ezilen, ama suçlu olan tüm kalbimle söylüyorum. Hatalarımızdan ders almayı seçerek yaşamak, ya da duyarsızlık ve yıkım içerisindeki bir yoldan devam etmek gibi iki seçeneğimiz olduğu, herkesçe bilinir.

Yaptığım hatalardan tümüyle sorumluyum ve bunları bir daha yapmayacağıma ve bunun sözde kalmayacağına dair size yemin ederim.

Şimdi grup arkadaşlarım benim davranışlarımın ceremesini çekiyorlar ve hepinizin önünde onlardan da özür diliyorum. Hayatım boyunca onları kendimle beraber sürüklemedim ve onlara yola bensiz devam etmelerini teklif ettim.

Önümdeki en büyük engeller, içkiye olan düşkünlüğüm ve sonra da insan ruhunun nefret dolu, cahilce zavallılıklarını ağzımdan dökmüş olmam. Bu sorunlar için ciddi önlemler alacağım.

Davranışlarımdan iğreniyorum ve şu anda kendimden tiksiniyor oluşum, başkalarına yaşattığım acıdan dolayı adil hale geliyor.

Özürlerin kolayca kabul görmediği bir toplumda yaşadığımızı anladım, ancak bazen de bir günde affedilebiliyorlar; yine de en dibe vurup yok olana dek dışlanacaksam da bunu anlayışla karşılarım.

Kalbimin en derinlerinden, tüm samimiyetimle, sebep olduğum acıdan dolayı çok üzgünüm.

Doğruluk, sevgi, umut ve saygı ile,

Philip H. Anselmo

Ve her şeyi başlatan o video!

0
Paylaşım
0
About Burak Gazioğlu 95 Articles
Müzisyen ve aynı zamanda 2009 Metal Forever kuruluş tarihinden bu yana kendini Metal müziğe adamış bir insan.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*